راهنما

راهنمای متنی و تصویری ربات ساز فروشگاهی بات مارکت

روش ساخت ربات در تلگرام و دریافت توکن (Token)

برای اینکه ربات فروشگاهی خود را با بات مارکت ایجاد و از پنل مدیریتی و امکانات آن استفاده کنید ، ابتدا باید ربات خود را در تلگرام بسازید و token دریافت کنید.مراحل ساخت ربات در تلگرام بسیار ساده است و طبق آموزش زیر قدم به قدم شما را راهنمایی میکنیم تا ربات خود را در تلگرام ثبت و توکن (Token) خود را دریافت کنید.

مرحله نخست:

برنامه ی تلگرام خود را در گوشی تلفن همراه خود و یا در کامپیوتر خود باز کنید و طبق تصویر زیر در قسمت جستجو عبارت botfather@ را جستجو کنید و بعد از یافتن آن گزینه ی start کلیک کنید 

مرحله ی 2:

پس از ورود به botfather همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید گزینه ای به نام newbot وجود دارد که با انتخاب این گزینه میتوانید ربات فروشگاهی خود را در تلگرام ثبت و نام آن را مشخص کنید.اکنون گزینه ی newbot را انتخاب کنید.

مرحله ی 3:

پس از اینکه گزینه ی newbot را انتخاب کردید ، از شما سوالی پرسیده میشود با این مفهوم که عنوان ربات خود را مشخص کنید.برای مثال ما عنوان "فروشگاه پوشاک تن پوش" را انتخاب کردیم.همانند تصویر زیر شما هم عنوان ربات فروشگاهی خود را وارد کنید و سپس ارسال کنید.(عنوان را به فارسی وارد نمایید)

مرحله ی 4:

پس از ثبت عنوان ربات فروشگاهی خود ، اکنون باید نام اصلی ربات فروشگاهی خود را مشخص کنید که حتما باید به انگلیسی وارد کنید و در انتهای نام مورد نظرتان حتما باید عبارت bot قرار گرفته باشد.در تصویر زیر کاملا مشخص و گویاست ، ما یک نام به انگلیسی برای ربات خود در نظر گرفته ایم.شما هم نام مورد نظر خود را وارد کنید و ارسال کنید.

نکات مهم در انتخاب نام:

  • نام حتما انگلیسی باشد
  • نام بدون فاصله و بدون کاراکترهای غیر مجاز باشد
  • نام بدون درج شکلک و ... باشد
  • نام ربات فروشگاهی شما ترجیحا شیوا ، روان و گویای کسب و کار شما باشد
  • نام انتخابی شما در واقع تابلوی فروشگاه شماست و هزاران کاربر تلگرامی در آینده قرار هست که عضوی از ربات فروشگاهی شما شوند بنابراین سعی کنید در انتخاب نام دقت لازم را به عمل آورید که در آینده مجبور به تغییر نام و از دست دادن هزاران مشتری خود نشویدو

مرحله ی 5:

در صورتی که نام انتخاب شده شما قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده باشد امکان ثبت آن توسط شما نخواهد بود و باید نام دیگری انتخاب کنید.همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ، نامی که ما در مرحله ی قبلی انتخاب کردیم قبلا توسط شخص دیگری ثبت شده است و پیام خطایی نمایش داده میشود که مضمون آن این است که این نام توسط شخص دیگری ثبت شده و شما باید نام دیگری انتخاب کنید.

اگر شما هم پیامی همانند پیام مورد اشاره در تصویر زیر دریافت کردید ، نام دیگری انتخاب و ارسال کنید ، همانند تصویر زیر مشاهده میکنید که ما نام دیگری را انتخاب و ارسال میکنیم:

مرحله ی 6 :

در این تصویر مشاهده میکنید که نام دیگری که انتخاب کردیم با موفقیت ثبت شد و ربات فروشگاهی ما ایجاد گردید.پیام مورد اشاره به معنی تبریک و موفقیت در ثبت نام مورد نظرمان است و از هم اکنون ربات فروشگاهی ما ساخته شده و امکان فعالیت وجود دارد.

مهم: قسمت بسیار مهم در این پیام که در تصویر مشاهده میکنید ، توکن یا همان token است که در تصویر مشخص شده است.این اعداد و حروف مشخص شده کد اختصاصی ربات فروشگاهی شماست. این توکن را در جایی کپی کنید و ذخیره کنید.

مهم: توکن ربات خود را باید در پنل مدیریت سایت botmarket.org و در قسمت تنظیمات ربات وارد نمایید.آموزش ثبت توکن در پنل مدیریت botmarket.org در منوی آموزشهای سایت قرار گرفته است.

مرحله 7:

در صورتی که بخواهید تصویری را برای ربات فروشگاهی خود انتخاب کنید میتوانید همانند تصویر زیر گزینه ی setuserpic را انتخاب کنید.پس از اینکار پیامی را دریافت میکنید با این مضمون که عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.کافیست که تصویری را در همان پنجره ارسال کنید تا به عنوان تصویر ربات فروشگاهی شما ثبت گردد.

 

جستجو